tresura

Jak wychować, szkolić i tresować owczarka niemieckiego?

Szkolenie owczarków niemieckich rozpoczyna się już u nas w hodowli, gdzie psy przyzwyczajają się do ludzkiego dotyku, zapachu i głosu. Matka przekazuje psu również pozytywne wibracje gdy jest spokojna przy ludziach. Młode psy lizane są przez matkę w celu wzmacniania perystaltyki jelit, w tym czasie przyzwyczajane są także do ludzkiego dotyku i zapachu. Gdy tylko otwierają oczy zaczynają widzieć zarówno swoją psią matkę jak i ludzkich opiekunów. To sprawia, że pies jest bardzo oswojony z ludźmi.

Dlaczego tresura owczarka niemieckiego jest tak ważna?

Szczeniaki gdy zaczynają chodzić zaczynają też zwracać uwagę na nas ludzi i chcą się z nami bawić – można to wykorzystać w celach szkoleniowych i tak poprowadzić codzienne zajęcia przy szczeniakach aby był w tym element szkolenia tych małych psów.

Tresura owczarków niemieckich nie ma nic wspólnego ze zmuszaniem psa do czegokolwiek i z czymś dla niego nieprzyjemnym – tresurę owczarka należy prowadzić w nowoczesny sposób, trzeba zapomnieć o starych i nieefektownych metodach tresury związanych z użyciem siły i przemocy wobec psów. Obecnie tresura owczarka opiera się na budowaniu z psem dobrej relacji i motywacji do pracy.

Gdzie w Łodzi iść na szkolenie z psem? Gdzie szkolić owczarka niemieckiego? Jaką szkołę dla psów wybrać?

Często dostajemy tego typu pytania - nie na wszystkie wiadomości jesteśmy w stanie odpisywać na bieżąco - dlatego piszemy o tym tutaj.

Prawie każdy właściciel psa powie, że jego pies gdy widzi kawałek kiełbasy zrobi niemal wszystko – tylko jak poprowadzić szkolenie owczarka niemieckiego aby wysoki poziom motywacji do ćwiczeń utrzymywał się również wtedy, gdy nie mamy akurat kiełbasy pod ręką?

Na te i wiele innych pytań znaleźliśmy odpowiedzi u znakomitego szkoleniowca owczarków – Michała ze szkoły szkolenia psów Doberman – polecamy tę szkołę szkolenia psów dla osób z woj. Łódzkiego – bo właśnie w Łodzi i okolicach prowadzone są zajęcia tresury. Adres tej szkoły w internecie to: www.szkola-doberman.pl

Sami w hodowli nie udzielamy lekcji szkolenia owczarków niemieckich – my zajmujemy się tym w czym jesteśmy najlepsi czyli w hodowli psów – szkolenie zostawiamy lepszym od nas. Sami wybieramy i polecamy szkołę doberman.

szkolenie owczarków niemieckich łódź